Az MNB korábbi kommunikációja és Magyarország felminősítése mindenképpen katalizátorként hatott a forint erősödésére. Napos bontású grafikonon jól látható, hogy a fontosabb mozgóátlagok, a 200 napos és az 50 napos elhelyezkedése is támogathatja a forint további erősödését.
Az EURHUF lokális mélypontja, 2019. január végén volt, akkor 315 környékén járt a forint. A grafikonon jól látszik e szint karnyújtásnyira van, így érdemes figyelni a következő napokban. E szint egyelőre támaszként szolgál.
Havi bontású grafikonon a megjelölt Fibonacci szintek segíthetnek nekünk a kereskedésben. Itt jól látható, hogy az általunk kijelölt tartományban (301,70-330,76 sáv), az 50 százalék alatt van egy kevéssel az EURHUF értéke, így egy lehetséges támasz tört meg.
investo.hu vélemény
Hittem korábban is a forint erősödésében, amit azzal indokoltam, hogy 2018. év második felében, egy kis jóindulattal, oldalazást láthattunk az EURHUF grafikonján, ami az én tapasztalatom szerint sokszor a vizsgált instrumentum letörését készíti elő, ebben az esetben így forint erősödést.
A technikai jelek mellett a fundamentumok is ezt láttatták, de gyorsan tegyük is hozzá, hogy ez nem ennyire egzakt. A forint az elmúlt években hajlamos volt a jelentősebb kilengésekre, így magasabb kockázattal rendelkezett, és ez a tulajdonsága ma is megvan.
A grafikonok alapján én továbbra is arra számítok, hogy visszatérhet a korábbi sávjába, a durván 300-310 forintos tartományba.
A legutóbbi Podcast adásunkban is foglalkoztunk a forinttal, kérlek hallgassátok meg.