Nagy elmozdulások, nehéz piac
Jelentős forintgyengülést láthattunk február utolsó napjaiban, melynek csúcspontja a március eleji 400 forintos szint volt. E szint jelenti az EURHUF történelmi csúcsát, a forint mélypontját.
A 400 forintos szinthez közeledve minden bizonnyal rengeteg spekulatív pozíció elégett. Az említett szinttől egy határozott fordulat jött, és a forint pár kereskedési nap alatt több mint 20 forintot erősödött az euróval szemben, ami kicsivel több mit 5,5 %.
A napos bontású grafikonon jól látszik, hogy igazán hektikus mozgásokat láthattunk az elmúlt hetekben.
Hetes bontású grafikonon az általunk berajzolt Fibonacci szintek talán mutathatnak lehetséges támaszszinteket a következő hetekre. A képen jól látszik, hogy a jelenlegi árfolyam fontos szinteknél jár.
Havi bontású grafikonon látható a forint hosszútávú gyengülése az euróval szemben, illetve észrevehetünk rövidebb, hosszabb távon oldalazásba átcsapó formációt, amit megpróbálhatunk megjátszani.
Véleményem szerint a forint eleve magas kockázattartalma tovább növekedett, így érdemes jóval megfontoltabb pozícióméretezést vállalni. Korábban több elemző, piaci szakember gondolta úgy, hogy a forintnak erős éve lehet, hiszen a jegybank határozottan egy szigorodó pályára állt.
A háborús konfliktus természetesen azonnal átírta a korábban vázolt jövőképet. Jelenleg mi egy óvatos, a partvonalon álló stratégiát alkalmazunk, és aktívan figyelünk.
A napos bontású és a havi bontású grafikon alapján is elképzelhetőnek tartom, hogy tovább fog erősödni a forint, de…. egyelőre kivárok, kivárunk.